İncir Ağacı Sulama :

İncir ağacının optimal yağış isteği yıllık 625 mm’dir. Özellikle kuru incir yetiştiriciliği yönünden yağışların kasım-haziran aylarında olması, kurutma mevsimi olan temmuz-eylül aylarının yağışsız ve bulutsuz geçmesi istenir. Yıllık yağışın yetersiz veya (yılda 550mm’nin altında) düzensiz olduğu durumlarda özellikle en hassas dönem olan ilkbahar başlangıcında (Mart-Nisan) sulama yapılması gerekmektedir. Meyvelerin olgunlaşmasına yakın sulama yapılmamalıdır. Aksi halde meyveler akabilir. Su stresi aflatoksin oluşumunu arttırır bu nedenle kuraklık önlemleri alınmalıdır. Bunun  için en başta Rekor Gelişim kullanmalısınız. Rekor Gelişim bitkiyi susuz kaldığında strese sokmaz. Su isteğini ciddi oranda  azaltır.Hasada yakın sulamalardan kaçınmalıdır.

Sulu tarımın artması ile birlikte ekonomik nedenlerle taban arazilerde incir ağaçları
sökülerek incir yetiştiriciliği kır- taban ve kır, dağlık, yamaç arazilere kaymıştır. Bu nedenle
kır ve dağlık, yamaç arazilerde erozyonu önlemek amacıyla toprak ve su muhafaza önlemleri
alınmalıdır. bunun için en iyi yol  Rekor Gelişim kullanmaktır. Rekor Gelişim toprağı çok  iyi  yumuşatıp suyu alabilmesini, muhaza edebilmesini sağladığı gibi sert zeminden erozyon ile suyun  akıp  gitmesini de engeller. bu  durum  tabii ki  verimi  oldukça etkiler.Kurak mevsimlerde bu arazilerde sulama yapma imkanının olmaması incir
üretimini olumsuz etkilemekte olup, sulama sistemleri, özellikle de damla sulama vb.
şeklinde geliştirilmelidir.
Su  yaşamın vazgeçilmezi bir  unsurdur. Su  olmadan çok  çok  yüksek  verimlere sahip bir İncir  yetiştiriciliği   yapmak  zordur. Bakımın  önemli  unsurlarından  birisi  de sulamaktır,  ayrıca ucuz da bir  şey değildir. Topraklarımızın  bozuldukça,   topraklar su tutamadığı için daha  çok  istemekte   ve bu durum da   iyice   masrafları  artırmaktadır. Sadece   masrafları  artırmakla   kalmayıp  gereğinden  fazla su  isteyen  bir İncir  ağacının  meyvesi  de,    kalite  açısından muhakkak  sorunludur. Bu  yüzden  gereğinden  fazla  sulamak  yerine   bahçenizin,  tarlanızın  normal   su  ister   hale gelmesi  gerekmektedir. İşte Rekor Gelişim ile   bu  söylediklerimizden  daha   fazlasını  yapabilirsiniz. Bu  konuda üreticilerimizin yorumlarını aşağıdan  tıklayarak  izleyebilirsiniz.

İncir Ağacı Bakım en İyi Nasıl Yapılır Videoları

İncir Ağaçlarını Sararmaktan, Kurumaktan, Dal Kanserinden Kurtaranların Tavsiye Videoları

Diğer Meyveler  En iyi Nasıl Yetiştirilir Videoları

Diğer Meyve Ağaçlarını Kurumaktan, Yaprak Sararmasından, Hastalıklardan Kurtaranların Önemli Tavsiyeleri

İncir Ağacı ile  ilgili her  konuda sizlere  yardıma  hazırız. Aşağıdaki iletişim formundan  yada telefonlardan bizlere istediğiniz zaman  ulaşabilirsiniz. İncir Yetiştiriciliğinin olmazsa  olmazlarından olan Rekor Gelişim’den  1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

REKOR GELİŞİM  İLETİŞİM VE SİPARİŞ FORMU

Telefon Numaranız Ve Adınız (Gerekli)

Epostanız (Gerekli)

Mesajınız

Rekor Gelişim : Tel & Fax +90 232 368 78 22   +90 555 978 42 07  Adres : 1879 sok. No:12 K:5  D:19 Karşıyaka- İzmir  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgelisim.com

/ / / / / /

Comments are closed.