İncir Ağacı Dikimi :

Fidan Dikim Zamanı: İncir fidanları en uygun kış uykusu devresi (yapraksız) ve ilkbaharda su yürümesi arasında kalan dönemde dikilebilir. Kışı soğuk olmayan yerlerde Sonbahar dikimi tercih edilir.

  • Dikim mesafeleri 8×8 m. taban, 7×7 m. kır taban ve 6×6 m. kır arazilerde olabilir. Daha sık dikimler ileri senelerde bahçede hava dolaşımını engelleyeceği için meyve kuruma kalitesini olumsuz etkileyerek aflatoksin oluşumunu tetikler.
  • Genel olarak 50 cm derinlik ve 50 cm genişlikte dikim çukuru uygundur 
  • Dikilecek fidanlarda dikimden hemen önce bir kök tuvaleti yapılır ve daha sonra dikilir.
  • Fidanın dibine sulama havuzu yapılarak ilk can suyu verilir. Fidan hereği ip, lastik, söğüt dalı, vs. çaprazlamasına olarak sekiz yapacak şekilde bağlanır.

Ağaçlarda  insanlar gibidir. Tabii ki  İncir  ağacı da öyledir. Dikilen fidanları  bizler yeni  doğan çocuğa benzetiriz. Bebeklerin   sağlıklı  bir  şekilde büyüyebilmesi  için onlara her şeyden  daha  fazla dikkat etmek  gerekmektedir. Bu yüzden  dünyanın  en besleyici  ve doğal gıdası  olan  anne sütüyle besleriz. Nasıl bebeklerin yediklerine   içtiklerine  çok  dikkat ediliyorsa yeni  dikilen  fidanlar  içinde aynı  şey geçerlidir. Yani en kaliteli, doğal ve etkili ürünler   kullanılarak  dikilmeli ve  büyütülmelidir. Aksi  halde diktiğimiz  İncir fidanı tutamaz ve kurur, kurumasa da  yavaş gelişir,geç meyve verir  yada  hiç   meyve vermez.

İşte dikilen İncir  fidanınıza sanki  bir ana sütü  kadar etki  sağlayacak, onun  kurumasına engel olacak,  çok  hızlı  bir  şekilde  köklenerek  büyümesini  ve  meyve vermesini hızlandıracak olan, dikim yaparken  ve  normal yıllarda  bakım yaparken Rekor Gelişim kullanmalısınız. Aşağıdaki  videoları izlediğinizde Rekor Gelişimi çok  iyi   bir şekilde anlatabilmiş  oluruz.

 İncir Ağacı Bakım en İyi Nasıl Yapılır Videoları

İncir Ağaçlarını Sararmaktan, Kurumaktan, Dal Kanserinden Kurtaranların Tavsiye Videoları

Diğer Meyveler  En iyi Nasıl Yetiştirilir Videoları

Diğer Meyve Ağaçlarını Kurumaktan, Yaprak Sararmasından, Hastalıklardan Kurtaranların Önemli Tavsiyeleri

İncir Ağacı ile  ilgili her  konuda sizlere  yardıma  hazırız. Aşağıdaki iletişim formundan  yada telefonlardan bizlere istediğiniz zaman  ulaşabilirsiniz. İncir Yetiştiriciliğinin olmazsa  olmazlarından olan Rekor Gelişim’den  1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

REKOR GELİŞİM  İLETİŞİM VE SİPARİŞ FORMU

Telefon Numaranız Ve Adınız (Gerekli)

Epostanız (Gerekli)

Mesajınız

Rekor Gelişim : Tel & Fax +90 232 368 78 22   +90 555 978 42 07  Adres : 1879 sok. No:12 K:5  D:19 Karşıyaka- İzmir  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgelisim.com

/ / / / / / /

Comments are closed.